סגרדה פמיליה

סגרדה פמיליה בעיני אנשי תיירות רבים נחשבת לאחת האטרקציות המובילות ביותר בברצלונה אם לא האטרקציה המובילה ביותר ואין תייר בברצלונה שיכול לוותר על ביקור בה בביקורו בעיר. אנחנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות על סגרדה פמיליה – בדיוק לשם כך אנחנו פה לעשות לכם סדר.

הסיפור של כנסיית סגרדה פמיליה

אם אתם שואלים אותנו אין ספק שכנסיית סגרדה פמיליה בנויה על אחד מהמבנים אולי המרשימים ביותר בעיר ברצלונה. אם אנחנו נכנס לעובי הקורה אנו נראה שגם אתר התיירות טריפ אדוויזר מספר שזוהי האטרקציה מספר 1 בברצלונה ונחשבת אהובה במיוחד בקרב תיירי העולם וישראל בפרט (אף על פי שמדובר בכנסייה).

לעומת הרבה כנסיות אחרות שנמצאות באירופה שמכילות שרידים וסיפורים ממאות שנים אחורה פה הסיפור הוא מעט שונה, הכנסייה בברצלונה סגרדה פמיליה התחילה את בנייתה ממש בסוף המאה ה-19 על ידי אנטוני גאודי אדריכל המזוהה לא מעט עם העיר הקטלונית. הכנסייה בעלת שמונה צריחים גבוהים מאוד אשר בעתיד יש צפי לבנייה של עוד. ניתן לעלות אל כל אחד מהצריחים באמצעות מעלית ייעודית ומשם לצפות פנורמית בכל העיר ברצלונה.

אפשר להגיד שהעובדה שהכנסייה איננה גמורה לחלוטין זה אחד מן הדברים שמבדלים את המבנה והופכים אותו לקסום. אנטוניו גאודי שעבד על הכנסיה לא הפסיק להשלים את בנייתה מאחר והוא נדרס ב1926 בזמן העבודות בקתדרלה (לא נעים…).

עיריית ברצלונה מתכננת לסיים את הבנייה ב2026 לרגל 100 שנים לפטירתו של האדריכל האהוב בעיר. כך או כך יכול להיות שמ2024-2026 אנחנו נראה כל פעם צריח נוסף שיצטרף אלינו עד 2026 בהם הצפי שכל 12 הצריחים יהיו מוכנים.

למה דווקא 12 צריחים?

אנשים רבים תוהים למה דווקא 12 צריחים. כנסיית סגרדה פמיליה כמו כל כנסייה מקושרת ישירות לנצרות. שניים עשר הצריחים אמורים לייצג את 12 השליחים של ישו שהפיצו את הנצרות. לצד אלו יש צריj מרכזי שסביבו אמורים להיבנות ארבעת המגדלים החסרים, הצריח המרכזי הזה הוא בעצם אמור לייצג את מריה. אנחנו בטוחים שכולכם יודעים מי זאת.

סגרדה פמיליה

הגענו לסרגדה פמיליה: מה רואים עכשיו?

הגעתם לסגרדה פמיליה עכשיו אתם תוהים מה הם הדברים שאתם תראו. עוד לפני שתכנסו אל הכנסייה אתם תוכלו להתרשם מהמראה המרהיב שלה המשתרע לאורך כל הרחוב. הצורה המשונה של הכנסייה והגובה של המקום מותיר אחריו מראה ייחודי ועוצר נשימה. לאחר שנכנסתם לכנסייה תוכלו להתרשם מעיצוב פנים מיוחד שתוכנן לפרטי פרטים.

הכנסייה מורכבת מ3 חלקים: חזית מערבית, חזית מזרחית וקריפטה. החזית המזרחית מוקדשת כולה בכולה לחייו של ישו ופועלו, החזית המערבית מדברת על העינויים שעבר ישו והצליבה שלו ואילו הקריפטה הינו חלק מהכנסייה שכבר הושלם וניתן למצוא בו גם את הקבר של גאודי האדריכל.

במהלך הביקור בכנסייה תוכלו לטפס לכל אחד מן שמונת הצריחים שנבנו וליהנות מנוף מקסים על העיר. אמנם טיפוס דורש כרטיסים משודרגים ואף מעט יקרים יותר אבל אפשר להגיד שזה לחלוטין שווה את הכסף. בכל אופן, תמיד אפשר לעלות עם המעליות ישר לכל אחד מהצריכים. 

בתוך המבנה אנחנו מוצאים גם מוזיאון נוסף המדבר על ההיסטוריה של ישו, של הכנסייה, צורת הבנייה, החזון וגם על האדריכל גאודי שהפך לסמל בלתי נפרד מן התרבות הקטלונית.

האם צריך לרכוש כרטיסים מראש?

אתם מגיעים לברצלונה בקרוב ואיך לא מתכננים לבקר את הכנסייה בברצלונה. יחד עם זאת אתם תוהים האם אתם יכולים פשוט להגיע או שמא עליכם לרכוש כרטיסים מראש. כפי שכבר אמרנו בהתחלה – לפי טריפ אדוויזר מדובר באטרקציה הפופולרית ביותר בברצלונה, אין תייר שמגיע לברצלונה ולא מבקר בכנסייה. לכן אנו ממליצים לרכוש כרטיסים מראש בכל עונות השנה. בעונות החמות של השנה אנחנו מציעים להזמין כרטיסים כבר ברגע הזמנת הכרטיסים וסגירת המלון – כך תוכלו להבטיח את המקום שלכם בכנסייה האהובה לפי התאריך והשעה שמתאימים לכם ולצרכים שלכם.

סגרדה פמיליה כרטיסים: מה האפשרויות העומדות בפנינו?

כאשר אנחנו מדברים על כרטיסים לסגרדה פמיליה אנחנו רואים מגוון רחב של כרטיסים שונים, המחיר משתנה בהתאם לסוג הכרטיס, תאריך וסוג המבקר. ריכזנו עבורכם מספר אפשרויות:

כרטיס כניסה בסיסי לסגרדה פמיליה

כרטיס הכניסה הבסיסי כשמו כן הוא כרטיס בסיסי אשר מאפשר לכם כניסה לאתר עצמו ללא שום עלייה למגדלים. נכון לכתיבת שורות אלו כרטיס עולה 33 יורו למבוגר. כאשר אנחנו מדברים על מבוגר אנו מדברים על אדם מעל גיל 30 לכן אם אתם בין הגילאים 11-29 תוכלו ליהנות מהנחה קטנה של 2 יורו לכרטיס.

במסגרת כרטיס הכניסה בסיסי אתם תיהנו מכניסה לכנסייה ולמוזיאון שבפנים וגם תהנו ממדריך אודיו במגוון רחב של שפות (גם בעברית) כך שתוכלו ליהנות מסיור באפליקציה הכלול במחיר. בכרטיס זה אין עלייה לצריחים.

לרכישת כרטיס כניסה בסיסי לסגרדה פמיליה מראש במחיר מוזל לחצו כאן

כרטיס כניסה לסגרדה פמיליה הכולל עליה לצריחים (Tower Access)

כרטיס כניסה לסגרדה פמיליה הכולל עליה לצריחים מאפשר לכם להיכנס לכנסייה, למוזיאון שבפנים, גישה למדריך אודיו הזמין במגוון רחב של שפות כך שתוכלו ליהנות מסיור באפליקציה הכלול במחיר. כמו כן תוכלו לעלות לכל אחד מן הצריחים עם מנוף ייעודי ומרשים. מחיר כרטיסים אלו עומד על כ-46 יורו למבוגר אך נותן מעטפת מלאה וחוויה של נוף פנורמי לכל העיר הקטלונית.

לרכישת כרטיס כניסה לסגרדה פמיליה הכולל עלייה לצריחים מראש במחיר מוזל לחצו כאן

כרטיס כניסה לסגרדה פמיליה יחד עם סיור מודרך 

כל שאר הכרטיסים הינם בעלי מדריך אודיו אך ללא סיור מודרך ומקצועי הניתן בלייב. במקרה הזה אתם זוכים לכרטיס כניסה בסיסי לצד סיור מודרך ממדריך מקומי שחי ונושם את העיר. חשוב לציין שכרטיס זה הוא ללא כניסה למגדלים. ניתן להרחיב ולהוסיף גם את המגדלים בנפרד – חוויה שלא היינו מוותרים עליה.

לרכישת כרטיס כניסה לסגרדה פמיליה יחד עם סיור מודרך ממדריך מקומי מראש במחיר מוזל לחצו כאן

״בטח יש תורים שלא נגמרים לכנסייה…״

ללא ספק מדובר באטרקציה שמבקרים בה מדי יום אלפי אנשים, יחד עם זאת כל הכרטיסים באתר שלנו הינם כרטיסים עם כניסה מהירה, עם כרטיסים אלקטרוניים וללא צורך לחכות אף לא רגע אחד בקופות. לכן על מנת להימנע מבזבוז זמן אנחנו מציעים לכם כבר עכשיו לרכוש את הכרטיסים המהירים שלנו – כך תוכלו להגיע ישר אל הכנסייה ולהמשיך את היום שלכם.

תכנון היום שלכם – חלק בלתי נפרד

אנו מאמינים שתכנון היום שלכם הוא חלק בלתי נפרד, אנו מציעים לכם ברגע רכישת הכרטיסים כבר לתכנן איך הייתם רוצים שהיום שלכם יראה. אנו ממליצים לכם להגיע או בשעות הבוקר המוקדמות אל הכנסייה ובכך לנצל את הכנסייה, לראות את העיר ומשם להמשיך אל האטרקציות הבאות שלכם כך שאתם מנצלים את היום בצורה ראויה.

אפשרות נוספת היא להתחיל את היום שלכם במקומות אחרים ולאט לאט להתקדם לאזור הכנסייה כאשר אתם מסיימים את היום בשקיעה בכנסייה ומשקיפים לנוף של העיר בשעת השקיעה מאחד מן שמונת הצריחים – אין ספק שמדובר בתמונה יפה.

תכנון היום שלכם הוא חלק בלתי נפרד ולכן אנו מציעים לכם לייחס לו חשיבות ולעשות זאת בצורה נכונה – כך תוכלו להפיק את המירב מן העיר.

שעות הפעילות של סגרדה פמיליה

נכון לכתיבת שורות אלו באפריל 2024 הסגרדה פמיליה פתוחה לקהל מדי יום החל מן השעה 09:00 ועד לשעה 19:00 בערב. 

הגעה לסגרדה פמיליה

הכנסייה בברצלונה (סגרדה פמיליה) היא האטרקציה המובילה ביותר בעיר. ניתן להגיע אל הכנסייה במגוון רחב של דרכים. הדרך הראשונה והטובה ביותר לעניות דעתנו היא דרך תחבורה ציבורית, ניתן לקחת את המטרו , קווים L2 וL-5 ולרדת בתחנת Sagrada Familia.

כמו כן אפשר לקחת את כל אחד מן האוטובוסים הבאים: 19, 43, 44, 51, 195 או B20 ולרדת בתחנת Sagrada Familia.

למגיעים ברכב אנו מציעים לחנות בחניון Sargda Familia הנמצא ממש מתחת לכנסייה. החניון פתוח משעה 8 בבוקר עד השעה 8 בערב. חשוב לזכור שמדובר באיזור יחסית הומה אדם ולא פעם החניון מלא לחלוטין. לכן אם מתאפשר להגיע בתחבורה ציבורית אנו ממליצים לעשות זאת.

כתובת הכנסייה: Carrer de Mallorca, 401, 08013, Barcelona, Spain.

מיכאל שטרית
מיכאל שטרית

אני מיכאל שטרית, מדריך טיולים ומתגורר בברצלונה כבר 5 שנים, ביקרתי לראשונה בברצלונה לאחר שהשתחררתי מהצבא וידעתי ששם אני רוצה לחיות. לאחר מעבר בין תחומים רבים מצאתי את תחום הדרכת הטיולים והבנתי שהוא שלי ואיפה לא אם בעיר האהובה עליי. מאז אני מדריך טיולים וסיורים בברצלונה בעיקר לקהל הישראלי, את האתר הקמתי במטרה לשתף את הידע והניסיון שלי אתכם ולעזור לכם להפוך את הטיול שלכם בברצלונה ללא פחות ממושלם.